• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Раніше в Єлизаветградківській школі не було бібліотеки. Школа мала чотири корпуси. У 1961 році до центрального корпусу школи, де під час війни знаходився штаб 75 стрілкового корпусу 252 дивізії, було добудоване двоповерхове приміщення. В цьому приміщенні було виділено кімнату для шкільної бібліотеки та книгосховища.

Першим бібліотекарем була Дубчак Любов Іванівна. Вона працювала з 1961 по 1991 роки. На той час бібліотеку відвідувало більш як 250 учнів. Проводились різні форми роботи: читацькі конференції, зустрічі з видатними людьми нашого селища, диспути, бібліотечні уроки, захист читацького формуляра....

/Files/images/bbloteka/Изображение 021.jpg

Зустрічі з видатними людьми Єлизаветградки, які за свою працю нагороджені Орденом Леніна: Жаботинський Д.Є. (вчитель), Чернецька Г.І. (телятниця), Юхименко К.І. (телятниця), Ніколайченко Т.А. (військовослужбовець).

У 1970 році було відкрито пам’ятник Скорботним Матерям, куди було запрошено і проведена зустріч з письменником, який народився в Єлизаветградці, Савою Євсейовичем Голованівським. На зустрічі він подарував свої дві книги з власним підписом: “35 літ” та “Тополя на тому березі”.

/Files/images/bbloteka/Изображение 019.jpg

При бібліотеці на той час працював гурток для учнів 5-10 класів “Живи, книго!”, де читачі дарували книгам друге життя. Учні збирали макулатуру, за виручені кошти придбали цікаву художню, повчальну літературу.

/Files/images/bbloteka/Изображение 018.jpg

Бібліотека школи працювала спільно з червоними слідопитами. Було розшукано 130 учасників війни, які визволяли наше селище від німецько-фашистських окупантів. Провелося п’ять теплих зустрічей з нашими визволителями. На одній із таких зустрічей, яку очолював генерал Акименко Андріан Захарович, він подякував учням за плідну працю і подарував у бібліотеку власні книги з написом: “Здесь в декабре 1943 года находился штаб 252 девизии 75 стрелкового полка, который освободил этот поселок от немецко-фашистских окупантов”.

З 1991 року в бібліотеці працювали: Книш Тамара Миколаївна, Кваша Оксана В’ячеславівна, Майданик Олена Георгіївна та Ніколайченко Олена Анатололіївна. У ті складні часи надходжень було дуже мало, але бібліотека функціонувала.

Сучасна бібліотека залишилась на тому самому місці. Книжковий фонд бібліотеки налічує 9 573 примірників з них: підручників 2106 штук; світової літератури 142 книги; художньої літератури 7 325 примірників. Відвідує шкільну бібліотеку 121 учень, 18 педагогів, та 11 жителів селища. На сьогоднішній день бібліотекарем школи є Гавриш Оксана Анатоліївна (працює з 1999 року). Завдяки їй в приміщенні шкільної бібліотеки з’явився читальний зал, що дає можливість більш ефективно проводити різні форми роботи бібліотеки такі як: зустрічі з читачами, обговорення прочитаних книг, проведення літературних конкурсів, презентації надходження нової художньої літератури, проведення бібліотечних уроків, проведення літературних вечорів по вивченню творів та творчої діяльності українських письменників.

/Files/images/bbloteka/Изображение 013.jpg/Files/images/bbloteka/Изображение 010.jpg

/Files/images/bbloteka/Изображение 008.jpg/Files/images/bbloteka/Изображение 009.jpg

Так у 2009 році проходила зустріч з поетесою нашого району Наталією/Files/images/bbloteka/Изображение 011.jpg Миколаївною Купчинською, де присутні ознайомилися з Наталією Миколаївною як з людиною, як з поетом. Зустріч пройшла в теплій, дружній обстановці. Після зустрічі Наталя Миколаївна подарувала присутнім свою збірку “Щастя мені до лиця” з власним підписом./Files/images/bbloteka/Изображение 012.jpg

На сучасному етапі шкільна бібліотека працює над формуванням всебічно розвиненої особистості, виховує громадянина України, патріота своєї держави, цінителя народної творчості.

Кiлькiсть переглядiв: 528

Коментарi