Історія школи

Наше рідне селище Єлизаветградка (до 1830 року Михайлівка) засноване у XVIII столітті. Розташоване у верхів'ї річки Інгульця та її приток Чабанки і Бурчака, за 25 км на південний схід від районного центру Олександрівка і за 6 км від залізничної станції Цибулево. На території селища проживає близько 1600 жителів.

/Files/images/Еградковка.gif

Розташоване наше селище в лісо-степовій зоні і має помірно-континентальний клімат. Багатий рослинний і тваринний світ рідного краю, розвинута інфраструктура з сільськогосподарським напрямком, проведена газифікація селища сприяють задоволенню потреб населення у виборі місця проживання.

В 1885 р. вперше в селі була відкрита земська школа на 3 комплекси з кількість 100 учнів. Першими вчителями в земській школі були особи духовного походження. Навчання велося на російській мові. У школі вивчали російську мову, арифметику, закон Божий, церковно-слов’янську мову. Початкова школа готовила для церкви ченців, переписувачів книг.

У 1885 р. земство на кошти громади відкрили в Єлизаветградці трирічне народне училище. В 1901 р. почало діяти двокласне міністерське училище на 60 учнів (для хлопців) і церковнопарафіяльна школа для дівчат. Однак навчалося не більше 30% дітей шкільного віку.

В 1918 р. три школи об’єдналися в початкову, яку відвідувало 333 учні. Тут працювало 7 учителів. Згодом було засновано трудову школу 2-го ступеня. Відкрито хату-читальню і районний сельбуд.

Організувалася юнацька секція при сельбуді. Юні культармійці проводили культурно-масову роботу серед населення, розповсюджували книги, газети. Малописемні жителі оволодівали грамотою у гуртках лікнепу.

/Files/images/Школа.jpg

У 1928 р. початкову школу перетворили на семирічку. У 1935 р. на її базі створено середню школу на 600 місць, де працювало 24 вчителі. У 1937-1938рр. силами громадськості села збудовано нове приміщення школи з фізичним, хімічним кабінетом, бібліотекою, фонд якої налічував 10 тис. книжок, а також приміщення для інтернату. Протягом 1938-1942 рр. школа працювала періодично від одного до трьох місяців в рік, а з 1943 р. зовсім була закрита. Фашисти знищили меблі, навчальні посібники, зруйнували класи. У грудні 1943 р. в приміщенні школи знаходився штаб 75 стрілкового корпусу.

Після звільнення Єлизаветградки шкільне приміщення поступово почали відремонтовувати. Перший післявоєнний навчальний рік школа почала у складі 389 учнів і 11 учителів. У 1961 р. добудоване двоповерхове приміщення.

Кiлькiсть переглядiв: 531

Коментарi